Sortuj według:
 • Jaką płytę warstwową wybrać się przy budowie chłodni i mroźni?
  Jaką płytę warstwową wybrać się przy budowie chłodni i mroźni?
  581 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  ★★★★★ (5.0)
  Lubię

  Na rynku istnieją materiały, które mogą być wykorzystane w realizacji różnorodnych obiektów. Przykładem są płyty warstwowe PIR i PUR przeznaczone do budowy chłodni i mroźni. Charakteryzuje je wysoka szczelność gazowa, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także odporność na wilgoć i ogień. Czym różnią się od siebie oba rodzaje paneli? Gdzie można je kupić? Czytaj dalej!

  Czytaj więcej...
 • Jakie profile stalowe wybrać na wiatę?
  Jakie profile stalowe wybrać na wiatę?
  633 Wyświetlenia Lubię

  Proste, praktyczne i podkreślające estetykę zewnętrznej elewacji. Nic dziwnego, że wiaty cieszą się tak wielkąpopularnością. Przedtem należy jednak poprawnie je zaprojektować, do czego powszechnie wykorzystuje się profilestalowe. Które z nich warto wybrać?

  Czytaj więcej...
 • Jaką płytę warstwową zastosować na dach garażu?
  Jaką płytę warstwową zastosować na dach garażu?
  914 Wyświetlenia Lubię

  To pytanie niejednokrotnie zadały sobie osoby, szukające informacji o najpopularniejszych metodach wykończenia dachów garażowych. W zależności od potrzeb najczęściej stosuje się płyty warstwowe o rdzeniu z pianki poliuretanowej PUR lub poliizocyjanuratowej PIR. Oba modele mają podobne właściwości i cechy, choć istnieją między nimi pewne różnice. Jakie? Czytaj dalej!

  Czytaj więcej...
 • Czy fotowoltaika na balkonie się opłaca? Wszystko, co musisz wiedzieć o panelach PV w bloku
  Czy fotowoltaika na balkonie się opłaca? Wszystko, co musisz wiedzieć o panelach PV w bloku
  1114 Wyświetlenia Lubię

  W Polsce z energii słonecznej wytwarzamy prąd od 2011 roku i mimo upływu lat większość z nas instalacje te po dziś dzień utożsamia głównie z farmami fotowoltaicznymi, obiektami przemysłowymi oraz zabudową jednorodzinną. Fotowoltaika na balkonie w bloku to stosunkowo nowy trend, który w Polsce dopiero zyskuje na popularności. jakie panele PV wybrać i gdzie najlepiej je zamontować?

  Czytaj więcej...
 • Instalacja paneli fotowoltaicznych na płycie dachowej
  Instalacja paneli fotowoltaicznych na płycie dachowej
  2837 Wyświetlenia Lubię

  Aby budynek wytrzymał obciążenie ogniwami słonecznymi, najlepiej, jeśli tego typu inwestycja zostanie zaplanowana już na etapie projektowania obiektu. Istnieje jednak możliwość montażu paneli fotowoltaicznych także w późniejszym czasie, pod warunkiem, że zostaną spełnione odpowiednie warunki i nie ucierpi na tym pokrycie dachowe. W naszym artykule poruszamy tematykę instalacji nowoczesnych systemów, wykorzystujących energię słoneczną. Podajemy również możliwe kierunki rozwoju branży...

  Czytaj więcej...
 • Profile stalowe
  Profile stalowe
  2598 Wyświetlenia
  1 Komentarz
  ★★★★★ (5.0)
  Lubię

  W dzisiejszych czasach nie ulega wątpliwości, że jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w przemyśle są profile stalowe. Dzieje się tak nie bez przyczyny - wyróżniają się one niezwykłą wytrzymałością, a jednocześnie pozwalają na stworzenie skomplikowanych konstrukcji, takich jak chociażby hale, regały magazynowe i wiele innych. Zanim zaczniesz wykorzystywać tego typu elementy w swoich celach, warto poznać najważniejsze właściwości stali, ich zalety, jak również najczęstsze...

  Czytaj więcej...
 • Jakie są zalety budownictwa z płyt warstwowych?
  Jakie są zalety budownictwa z płyt warstwowych?
  1204 Wyświetlenia Lubię

  Niezależnie od tego, czy chodzi o halę produkcyjną, magazyn czy obiekt użyteczności publicznej, w trakcie każdej inwestycji kładzie się nacisk na dwa podstawowe czynniki: koszt oraz czas budowy. Wykorzystanie nowoczesnego rozwiązania, jakim są płyty warstwowe, będzie źródłem korzyści w obu tych kwestiach. Nie tylko pozwoli znacznie przyspieszyć cały proces, ale również zoptymalizować poniesione w jego trakcie wydatki.

  Czytaj więcej...
 • Czym kierować się przy wyborze płyty warstwowej?
  Czym kierować się przy wyborze płyty warstwowej?
  1235 Wyświetlenia Lubię

  Przeznaczenie nowo powstającego obiektu to jedna z cech, mających kluczowe znaczenie podczas doboru materiałów budowlanych. Przyszłe zastosowanie nieruchomości wpływa bowiem na wiele innych kwestii, takich jak minimalna wytrzymałość czy niezbędna izolacyjność termiczna płyt warstwowych, używanych do wznoszenia konstrukcji. Jak zatem wybrać odpowiednie komponenty? Które z nich sprawią, że budynek posłuży użytkownikom przez długie lata, zapewniając bezpieczeństwo oraz funkcjonalność?

  Czytaj więcej...
 • Płyty warstwowe, budowa i zastosowania
  Płyty warstwowe, budowa i zastosowania
  1414 Wyświetlenia Lubię

  Lekkie płyty warstwowe to powszechnie stosowany materiał podczas budowy ścian lub dachów hal, obiektów użyteczności publicznej lub przemysłowej. Są wykonane z materiałów konstrukcyjnych oraz izolacyjno-konstrukcyjnych. W ich skład wchodzą warstwy zewnętrzne, w postaci okładzin, a także warstwa środkowa, której celem jest zapewnienie jak największej izolacji cieplnej. Poszczególne płyty są ze sobą łączone, a następnie przykręcane do ram nośnych, tworząc w ten sposób powierzchnię dachu lub ściany.

  Czytaj więcej...
 • Czym jest płyta warstwowa ścienna?
  Czym jest płyta warstwowa ścienna?
  1062 Wyświetlenia Lubię

  Doskonałym rozwiązaniem, służącym do wykańczania konstrukcji przemysłowych, użytkowych, czy budynków gospodarczych, w których konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków, są płyty warstwowe ścienne.

  Czytaj więcej...
 • Czym jest płyta warstwowa dachowa?
  Czym jest płyta warstwowa dachowa?
  1189 Wyświetlenia Lubię

  Prezentowane rozwiązanie, używane jest m.in. do wykonywania zadaszeń budynków użytkowych i przemysłowych. Stosowane jest także w celu odnawiania pokryć dachowych, wykonanych z eternitu. Płyty dachowe, wykonane z materiałów izolacyjno-konstrukcyjnych, są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, docenianym m.in. za swoją wytrzymałość oraz dobre właściwości termoizolacyjne.

  Czytaj więcej...
Wyświetlanie od 1 do 11 z 11 (1 stron)
Blog navigation

Ostatnie komentarze

Zostaw wiadomość. Pracujemy: Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00, Sobota 09:00-12:00