Czym jest płyta ścienna?

Doskonałym rozwiązaniem, służącym do wykańczania konstrukcji przemysłowych, użytkowych, czy budynków
gospodarczych, w których konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków, są płyty warstwowe ścienne.

Płyty ścienne – budowa

Wspomniane rozwiązanie składa się z okładzin wykonanych z blachy stalowej cynkowanej ogniowo, w celu zabezpieczenia jej przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak m.in. wysokie i niskie temperatury, działanie wilgoci czy intensywne promieniowanie słoneczne, a także specjalnego wypełnienia. Zwykle, jest ono wykonywane z materiałów, odznaczających się dobrą izolacyjnością termiczną oraz akustyczną, takich jak styropian, wata szklana czy pianka poliuretanowa.

W zależności od rodzaju konstrukcji, możliwe jest dobranie wariantów o konkretnych parametrach, będących jak najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Dzięki temu, mogą być stosowane zarówno do wykańczania elewacji, jak i ścian wewnętrznych czy działowych.

Zalety stosowania warstwowych płyt ściennych

Wspomniane elementy są przede wszystkim praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem do wykończania konstrukcji lekkich. Specjalne zamki, w które wyposażone są płyty ścienne, pozwalają na ich łatwy i szybki montaż, minimalizując ryzyko powstawania nieszczelności czy przerw pomiędzy poszczególnymi elementami, które mogłyby wpłynąć na trwałość pokrycia.

Dzięki temu, elewacje czy ścianki wewnętrzne są bardziej trwałe i wytrzymałe, co pozwala uniknąć wydatków związanych z naprawami.

Poza tym, dostępne są w wariantach różniących się nie tylko parametrami, ale także wersjami kolorystycznymi. Dzięki temu, z ich wykorzystaniem możliwe jest tworzenie elewacji, które są nie tylko trwałe i odporne na warunki zewnętrzne, ale także estetyczne i atrakcyjne wizualnie.

Nie można zapomnieć o funkcjonalności płyt ściennych warstwowych. Zapewniają one nie tylko termoizolacyjność, ale także zadowalającą odporność ogniową, co czyni z nich niezwykle praktyczne rozwiązanie.

Zostaw wiadomość. Pracujemy: Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00, Sobota 09:00-12:00