Jakie są zalety budownictwa z płyt warstwowych?

Niezależnie od tego, czy chodzi o halę produkcyjną, magazyn czy obiekt użyteczności publicznej, w trakcie każdej inwestycji kładzie się nacisk na dwa podstawowe czynniki: koszt oraz czas budowy. Wykorzystanie nowoczesnego rozwiązania, jakim są płyty warstwowe, będzie źródłem korzyści w obu tych kwestiach. Nie tylko pozwoli znacznie przyspieszyć cały proces, ale również zoptymalizować poniesione w jego trakcie wydatki.

Elementy przygotowane jeszcze przed montażem

Płyta warstwowa jest niezwykle wdzięcznym materiałem, jeśli chodzi o ergonomię w przygotowaniu komponentów potrzebnych do obudowy naszego obiektu. Wpływa na to fakt, że już na etapie projektowania można przygotować tzw. listę cięć. Zajmujący się planowaniem bodowy architekt dokładnie wymierza każdy odcinek budynku i przygotowuje szczegółową specyfikację potrzebnych elementów. Producent wytwarza płyty zgodnie z otrzymanymi wymiarami i w określonej ilości. Dzięki temu przede wszystkim ograniczone są straty materiału, a także unikamy kłopotliwego i czasochłonnego cięcia i dopasowywania, z którym zwykle trzeba liczyć się w przypadku klasycznych materiałów budowlanych.

Cały proces przygotowania ułatwia modułowość szerokości, jakie stosują dostarczyciele płyt - najpopularniejsze z nich to 1000 oraz 1150 mm.

Gdy wszystko jest gotowe, pora na właściwe budowanie

Prefabrykowane materiały dostarczone są na plac budowy w konkretnych długościach i odpowiednio oznakowane, dzięki czemu mogą być natychmiast użyte w procesie montażu. Obudowa płytami postępuje bardzo szybko, ze względu na niewielką wagę i dużą powierzchnię krycia poszczególnych elementów. Przestrzeń zostaje zamknięta, w zależności od powierzchni budynku, w kilka do kilkunastu dni, co jest nie bez znaczenia w dalszych etapach przygotowania budynku do eksploatacji.

W porównaniu do klasycznych materiałów budowlanych, wykorzystanie płyt warstwowych pozwala zaoszczędzić zasoby ludzkie oraz czas i skupić się na kolejnych etapach wykończenia obiektu.

Zostaw wiadomość. Pracujemy: Poniedziałek - Piątek 09:00-17:00, Sobota 09:00-12:00